יעוץ כלכלי למשפחות

יעוץ כלכלי למשפחות


ניהול כלכלת המשפחה דומה מאוד לניהול עסק קטן . יש צורך שוטף בקבלת החלטות בכל מיני נושאים פיננסיים כמו: ההכנסות, ההתנהלות השוטפת, צריכת האשראי, ניהול החסכונות וההשקעות המשפחתיות, ניהול הביטוח האישי והמשפחתי על כל מרכיביו וצבירת הכספים לפנסיה. אחת ההחלטות המרכזיות שעומדות בפניה המשפחה היא נוגעת לתחום הדיור. האם לשכור דירה או לקנות דירה? ואם לקנות דירה – אז באיזה תקציב, ומה גובה המשכנתא שהמשפחה מסוגלת לעמוד בו לאורך שנים, ובאיזה מסלול הלוואה לבחור ועוד ועוד שאלות סביב נושא זה.

בהעדר ידע מתאים ותיכנון נכון , כמעט כל אדם המנהל משק בית מוצא את עצמו חסר אונים מול גופים כלכליים גדולים וחברות שמחזיקות בידע רב משלו, ואין לו כלים להעריך אם הוא מקבל החלטה כלכלית נבונה או שעובדים עליו בעיניים.

בייעוץ שאנחנו ב-תמקין נותנים למשפחות אנחנו מספקים מענה מדוייק והולם לצרכים של המשפחות והיחידים וזה מתבטא :
ויבשיקוף המצב הפיננסי הקיים.
ויראיה כוללת ורחבה של כל הפאזל הכלכלי.
ויפתרון דילמות כלכליות – מינוס בבנק, הלוואות, משכנתא ותעסוקה.
וימתן כלים לניהול וקבלת החלטות.
ויטיפול בהווה, בטווח הקצר ובטווח הארוך.
ויהיערכות לבלתי צפוי, הצבת מטרות, תכנון יעדים כלכליים.

וייעוץ כלכלי למשפחות – כל משק בית הנו יחידה כלכלית שונה, ואף שישנם עקרונות ניהול דומים הרי לכל משק בית המאפיינים המיוחדים לו, ואלו דורשים התייחסות ספציפית לסוגיות ולדילמות עימם הוא מתמודד.

ויאימון כלכלי למשפחות – משפחות רבות מקבלות ייעוץ כלכלי ובמהלכו מתברר כי הן מתקשות לפעול על פי תוכנית הפעולה שבה בחרו, בגלל הרגלים, מערכות יחסים, קושי בדחיית סיפוקים, קושי בהתארגנות וניהול זמן וכד’. לצורך כך אנו מספקים שירותי אימון כלכלי, שיסייעו למשפחה להטמיע עקרונות נכונים של ניהול תקציב משפחתי ולפעול על פיהם.